En Uygun Seyahat Sağlık Sigortası | Özerdemli Sigorta

Seyahat Sağlık Sigortası

Özerdemli Sigorta - Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Hemen Teklif Al Whatsapp Destek

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası genellikle yurt dışı vize başvurusu öncesinde yaptırılması zorunlu olan sigorta türüdür. Seyahat sigortası yaptırmak sadece bir yasal mecburiyet değil, seyahat sırasında sigortalı bireyleri güvence altına alan değerli bir sigorta poliçesidir. Seyahat sigortası hastalık ya da kaza sebebi ile meydana gelen acil sağlık problemlerini teminat altına alan bir sigortadır.

Yurtdışında seyahat sırasında tedavi ihtiyacınız olunca seyahat sağlık sigortası sahibi olarak yapmanız gereken tek şey iyileşmek için bir sağlık kuruluşuna başvurmak ve bütçeniz etkilenmeden sağlığınıza kavuşmanın rahatlığını yaşamak olur. Ayrıca sadece yurt dışı seyahatinizde değil, yurt içi yolculuklarda da faydalanabilirsiniz. Seyahat sigortası genel şartları ve teminatları ise sigorta türüne göre belirlenir. 

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Tüm Seyahat Tipleri İçin Özel Bir Seyahat Sigortası Yaptırabilirsiniz. Seyahat sigortası teminatlarını, seyahatinize bağlı olarak seçeceğiniz sigorta türü belirler. Yolculuğunuz yurt içine mi yurt dışına mı olacak ya da yolculuk amacınız nedir gibi soruların cevapları sizi ihtiyacınız olan seyahat sigortası türüne götürebilir. Bu sebeple “Seyahat sigortası neleri kapsar?” sorusunun cevabına ulaşmak için öncelikle seyahat sağlık sigortası çeşitlerine göz atmakta fayda bulunur:

Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Özerdemli Sigorta Acenteliği, 3 tür yurt dışı seyahat sağlık sigortasından faydalanma imkanı sunar. Bunlar; Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ve Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası’dır. 

1. Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışı seyahati yapmayı planlıyor, daha önce bulunmadığınız bir iklim kuşağına gitmeye hazırlanıyor ya da farklı bir yolculuk deneyimi yaşamayı düşünüyorsanız kendinizi Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası’nın geniş kapsamlı teminatları ile güvence altına alabilirsiniz. Bu sigorta ürünü, yurt dışı seyahatiniz sırasında yaşayabileceğiniz talihsiz kazalar ya da geçirebileceğiniz hastalıklarda oluşan sağlık masraflarını teminat altına alır. 0-80 yaş arasında geçerli olan bu sigorta türünün geniş kapsamlı teminatları ise şunlardır:

- Yurt dışında ayakta ya da yatarak tıbbi tedavi giderlerini, 

- Kaza durumunda sigortalının nakli,

- Taburcu olduktan ya da vefat ettikten sonra ülkeye naklini,

- Sigortalının aile üyelerinden birinin nakli ve konaklamasını,

- Acil mesajların iletilmesini,

- İlaç gönderilmesini,

- Kaza ya da hastalık sebebiyle yurt dışında kalış süresinin uzatılmasını,

- Evde meydana gelen bir kaza sonucu ortaya çıkan masrafların karşılanmasını,

- Gecikmeli bagajı,

- Tarifeli uçuşta bagaj kaybolması, çalınması ya da zarar görmesini,

- Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılmasını,

- Terör teminatını,

- Ceza davalarında kefaleti,

- Ferdi kaza teminatını kapsar.

- Seyahat Sağlık Sigortası Çeşitleri

- 2. Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışı seyahatlerinde kaza sonucu yaralanma ya da hastalık geçirmeniz halinde tedavi masraflarınız %100 teminat altına alınır. Bu seyahat sigortasının teminatları ise şunlardır.

- Yurt dışında tıbbi tedavi teminatı,

- Taburcu olduktan sonra ülkesindeki ikametgahına nakli,

- Sigortalının seyahati veya nakli,

- Vefat durumunda sigortalının ülkesine naklini teminat altına alır.

- Poliçenizde belirtilen başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar geçerlidir. Bu sigorta türünden 0-80 yaş arası bireyler faydalanabilir.

3. Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS)

Yurt dışı eğitiminiz için bir eğitim kurumu seçtiniz, kalacağınız yeri ayarladınız ve belki de hafta sonları gideceğiniz şehirleri haritada işaretlemeye başladınız. Hiçbir sorunun sizi bu heyecan verici tecrübeleri yaşamaktan alıkoymaması için Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS) yaptırabilirsiniz. Semih Sigorta, Yurt Dışı Eğitim Sigortası ile eğitim serüveniniz boyunca sizi güvence altına alınır. Böylece hiçbir aksilik sizi yeni ufuklar edinmekten farklı kültürlerle tanışmaktan alıkoymaz. Maksimum 65 yaşındaki kişilerin faydalanabileceği bu sigorta 4 farklı alternatif teminat sunar. YESS’in genel teminat kapsamı ise şunlardır:

- Hastalık veya kaza durumunda oluşan tıbbi tedavi masrafları,

- Nakit avans desteği,

- 7/24 Türkçe Müşteri Hizmetleri,

- Vefat durumunda cenazenin sigortalının ülkesindeki ikametgahına naklini karşılar.

- Her 3 Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası da sizin seçeceğiniz 2 bölgede geçerlidir:

Avrupa ve Schengen Ülkeleri

Avrupa ve Schengen ülkelerini de kapsayan tüm dünya ülkeleri 

Yurt Dışı Sağlık Sigortası fiyatları hakkında bilgi edinmek için Özerdemli Sigorta teklif sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt içi seyahatlerinizde de Özerdemli Sigorta güvencesini yanınızda hissedebilir ve seyahatinizi iptal etmek zorunda kalmadan ihtiyacınız olan desteğe ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz teminatların geçerli olduğu bölge poliçenizde belirtilir. 0-80 yaş arası bireylerin, Türkiye ve KKTC sınırlarında yapacakları yolculuklarda faydalanabileceği sigortanın teminatları şunlardır:

- Ayakta tedavi harcamaları,

- Yatarak tedavi harcamaları,

- Tıbbi nakil.

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası’nın teminatlar dahilinde 3 farklı alternatif teminat seçeneği vardır. Bu teminatların detaylarına ulaşmak ve Seyahat Sağlık Sigortası ücretleri hakkında bilgi almak için Özerdemli Seyahat Sigortaları sayfasını ziyaret edebilir, hem kapsamlı hem ucuz seyahat sigortası alternatiflerinden birini seçebilirsiniz. Dilerseniz seyahat sağlık sigortası hakkında bilmeniz gereken diğer detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Seyahat sağlık sigortası fiyatları; seyahat edeceğiniz bölge (yurt içi, Schengen Bölgesi ya da tüm dünya), poliçenizin geçerli olacağı gün sayısı ve poliçenizde belirtilen teminatlar, limitler dâhilinde belirlenir. 

Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız olan ve sizi seyahat edeceğiniz yerlerde güvence altına alacak sigorta türüne karar verdiyseniz şimdi sıra Semih Sigorta’nın ayrıcalıklı seyahat sigortalarından birini yaptırmakta. Konya Sigorta Şirketi Semih Sigorta'ya uğrayarak kolaylıkla seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Konya'da seyahat sigortası yaptıracak olanlar lütfen bizden teklif alın.

Seyahat Sağlık Sigortası İle İlgili

Sıkça Sorulan Sorular

  • Neden Seyahat Sigortası yaptırmalıyım?

    Seyahat Sigortası, sigortalı olan kişinin yurtiçi veya yurtdışı seyahati esnasında herhangi bir kaza, sakatlanma, sağlık sorunları, bagaj kaybı gibi risklerini belirlemiş olduğu zaman dilimi içinde seçilmiş limitler kapsamı altına alan bir sigorta poliçesi olup, huzurlu bir seyahat için güvence sağlar.

  • Seyahat Sigortası ne zaman yapılmalı?

    Seyahat sağlık sigortası mutlaka seyahat başlamadan önce yapılmalıdır. Seyahat başladiktan sonra poliçe düzenlenemez, düzenlenmiş poliçede plan değişikliği yapılamaz veya süre uzatımı istenemez. Sigorta poliçesi ile ilgili bütün işlemlerin seyahat başlamadan önce tamamlanmış olması gerekir.

image

Özerdemli Sigorta

Bizimle hemen iletişime geçerek ücretsiz olarak teklif alabilirsiniz.

Bize Ulaşın